Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ze zářijového měsíčníku Vltavín 2017

11. 9. 2017

Z výboru. Na svém zářijovém jednání se výbor usnesl, že z technických důvodů přesene svá jednání vždy na první pondělí v měsíci. Zahájení jednání vždy od 17. hod a to tradičně požadavky a připomínkami z řad členské základny. Na jednání byly také stanoveny termíny výlovů. Rybník Koloděje nad Lužnicí – 23. září a rybník Nový – Býšov 14. října. Sraz vždy u klubovny v 7.30 hod a na místě samotném. Dále výbor apeluje na členskou základnu, aby dodržovala ustanovení Rybářského řádu ohledně pořádku na lovících místech, ne jako na soutoku – viz foto. Péčí výboru byl nepořádek odstraněn.

bez-nazvu.jpg

Dále výbor informuje, že je nově stanoven zákaz rybolovu na pravém břehu pod vodní elektrárnou na hněvkovickém jezu, je to vyznačeno tabulemi. Zájemcům o 24 hodinový lov oznamujeme, že v novém Soupisu revírů pro rok 2018 a 2019 bude tento povolen na hněvkovické přehradě.

Výdejna povolenek. Připomíná lovícím, že je potřeba věnovat pozornost vyplňování „záznamu o úlovcích,“ dle návodu, který je v „Přehledu revíru.“ Termín odevzdání je do 15. ledna. Povolenky je možné ještě nakoupit po dohovoru na tel. čísle 725182712, nebo 606612014.

Rybářský kroužek. Každoročně výbor organizuje pro školní mládež kroužek, jehož cílem je získání prvního rybářského lístku. Přihlásit se do kroužku mohou zájemci u hospodářky ZŠ Malá Strana paní Řezankové na tel. čísle: 385 721 421, a nebo přímo u vedoucího kroužku pana Koláře tel.číslo: 724 560 257, nebo email: Petrasko.candat@gmail.com, během měsíce září. Zahájení kurzu 4. října ve škole na Malé Straně.

Na závěr. Tuze pravdomluvný rybář přijde do obchodu, koupí kapra a prodavači říká: „Prosím, nebalte ho, ale hoďte ho po mně.“ Prodavač reaguje: „A proč?“ Rybář odpoví: „Abych mohl ženě beze studu říct, že jsem ho vlastnoručně chytil!“

                                                                                                                                                           EFA