Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z únorového měsíčníku Vltavín 2018

11. 2. 2018

Vltavotýnští rybáři

Ze života organizace. Nový rok máme za sebou a místní rybáři brousí háčky, studují předpisy a návrhy nových úprav způsobů lovu, pomalu se začínají vybavovat novým náčiním, aby v nové sezóně si u vody zažili ještě lepší pohodu. Výboři se připravovali na výroční jednání, kde budou skládat účty po čtyřletém období. V minulém Vltavínu jste si mohli všimnout upoutávky na toto jednání, které bude v hotelu Zlatá loď dne 17. 3. 2018 v 8.30 hod. s programem viz příloha.

Vedle volby nového výboru se budeme zabývat i problémy, které přináší doba a také chování rybářské veřejnosti. O tom se můžete dočíst na jiném místě Vltavínu.

Díky dobrému počasí se nám podařilo provést úpravy na rybníku Obecák, kde jsme propojili oba rybníky. Zde patří poděkovat společnosti Š+H z Bohunic. Také se pracovalo na rybníku Bedrník. Takže hospodář a patroni nezaháleli. Výbor podpořil, spolu se Spolkem dobrovolných hasičů, Baráčníků a Včelařů iniciativu místních Veteránů k vybudování přípojky el. energie k pomníku padlých. Dále odsouhlasil dar ve prospěch místních Baráčníků na opravu střechy jejich rychty.

Výdejna povolenek. Pracovníci výdejny zvládli nápor rybářů v prvních čtrnácti dnech při odevzdávání dokumentace. Musíme konstatovat, že došlo k částečnému zlepšení při jejím vyplňování, ta je v současné době předávána nadřízenému svazu pro další administrativní zpracování. Zde patří poděkovat paní Baštýřové, která převážně výdejnu obhospodařovala. Zvažujeme o zvýšení pracovních dnů ve zmíněném období. Známky se prodávají do konce měsíce dubna pouze v pátek, v této době se mohou zaplatit i tzv. brigády. Po této době si můžete rybářské náležitosti vybavit po dohodě na telefonním čísle 725182712 a 606612014.

Rybářský ples. Připomínáme zájemcům, že naše organizace bude v měsíci únoru a to 24. pořádat tradiční rybářský ples v obci Zvěrkovice. Dopravu zajišťuje tradičně kamarád Mála. Odjezdy autobusů: v 19.00 Blanice, v 19.10 u fary pod kostelem, 19.20 Dům služeb na Malé Straně. V případě většího zájmu se autobus otočí. Odjezd z plesu v 01.30 hod, respektive 02.30 hod. Lístky si můžete zakoupit od 1. února v prodejně „Květinka“ na náměstí u paní Jurinové. Cena vstupného je 150,-Kč. Hudba skupina RELAKS.

Školení nových adeptů. V minulém čísle Vltavínu bylo inzerováno, že proběhne školení nových adeptů rybářského cechu. Školení proběhne 17. února v 8.30 hod na klubovně MO. Zájemci mohou přihlásit u našeho hospodáře pana Nekoly na tel. čísle 606134007, nebo na e-mailu jiri.nekola@seznam.cz.

A na konec. Ryba se z posledních sil vyprostí z rybářské sítě. Schová se mezi ponořenými kořeny, zapne mobil a zděšeně čte: „vítáme vás v síti!“

EFA