Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z prosincového Vltavínu 2018

10. 12. 2018
Vltavotýnští rybáři
 
Ze života organizace. Konec roku máme za dveřmi, prověrky u nadřízeného orgánu proběhly hladce a tak můžeme být, dá se říci, spokojeni. Jak to bývá, zase se musí naplánovat rok nový -  jubilejní stoletý. Ten zahájíme plesem, který se bude konat 23. února, bude následovat výroční jednání 16. března. Léto zahájíme rybářskými závody 8. června, ke konci prázdnin bychom chtěli uspořádat zahradní slavnost a to na nábřeží zde ve městě. V září a říjnu představíme spolek na výstavě v muzeu a vyvrcholením bude slavnostní schůze ke 100. výročí založení organizace dne 23. listopadu a s jubilejním rokem se rozloučíme vánočním prodejem kaprů. Po celý rok budou naši rybáři soutěžit o trofejní rybu našich vod. Tak to jsou akce, které jsou postaveny před členskou základnu a nejen pro tu, na příští rok. Najde li se pomocná ruka, tak bude výborem využita. Zde je dobré připomenout, že uvedené akce budou pod záštitou Oranžového roku, kde se o tuto možnost budeme ucházet u společnosti ČEZ a našeho města.
Nový rok přinese také do života rybářů několik změn. V Praze proběhl rybářský sněm, ze kterého vyšel nový předseda Rady ČRS, kterým je PhDr. Mgr. Karel Mach, MSc.,MBA ze Západočeského územního svazu. Sněm potvrdil stávající Stanovy ČRS. Na základě řady připomínek z rybářské veřejnosti došlo k úpravám bližších podmínek lovu, např. se bude muset chodit k vodě s podběrákem, byl také prosazen zákaz používání nástrahy – tzv. srkačky, kde jejím používáním docházelo k poškozování ryb, budeme si zvykat na nové doby lovu, z důvodů ochrany soukromí budeme mít nové „Záznamy o úlovcích“ a další. Rybářská veřejnost byla informována o nařízení vlády, podle něhož bude stát s účinností od 1.11.2018 vyplácet zástřelné za kormorána ve výši 500,-Kč. Blíže bude upřesněno. Je k tomu potřeba úzká součinnost s mysliveckým sdružením a povolením od příslušného úřadu.
 
Školení nových adeptů. Na základě dotazů veřejnosti sdělujeme, že školení nových adeptů proběhne na přelomu zimy a jara. Již nyní se můžete evidovat u našeho hospodáře pana Nekoly č. tel. 606134007.
 
Výdejna povolenek. Jak bylo v minulém čísle inzerováno, tak znovu připomínáme, že termín odevzdávání letošních povolenek, je do 15. ledna 2019. Ve výboru jsme se dohodli, že pracovní doba výdejny bude v LEDNU, vzhledem k velkému náporu, každý pracovní den od 10.00 do 18.00 a to do 18. ledna. Dále v prosinci 2018, zbytek ledna, v únoru, březnu a dubnu pouze v pátek od 10.00 do 18.00 hod. Dále se budou náležitosti vydávat na základě telefonického dohovoru na číslech 725182712 a nebo 606612014.Také připomínáme, že Záznam o úlovcích je dokument pro statistiku na základě kterého se zpracovává požadavek na zarybnění revírů a tak mu, při vyhodnocování věnujte náležitou pozornost.
Aktualita. Za pár dní budeme překračovat letopočet, budeme bilancovat, co nám přinesl ten stovkový rok občanský a obecný rok rybářský, poučme se z něj a to dobré využijme v nastávajícím obecném a pro rybáře jubilejním výročním roce. Přejme si všichni, aby to byl rok bez problémů, které by negativně ovlivňovaly náš život a také využívání volného času a ať je to v míru a hlavně při dobrém zdraví. To Vám přeje výbor místní organizace ČRS, z. s. a nezapomeňte si dát do peněženky šupinu ze štědrovečerního kapra – pro štěstí.
 
A nakonec. Rybce se konečně podařilo dostat ven z rybářské sítě. Z posledních sil doplavala do úkrytu, zapnula mobil a zděšeně čte: „Vítejte zpátky v síti …
                                                                                                                                EFA