Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z prosincového (2015) a lednového (2016) měsíčníku Vltavín

7. 1. 2016

Prosinec:

Blíží se konec roku, a tak připomínáme, že starou povolenku odevzdejte řádně vyplněnou v prodejně sportovních potřeb na náměstí Míru a to do 15. ledna. Vše potřebné pro novou sezonu si vybavíte ve výdejně MO v Zadním Podskalí 773 a to vždy v pondělí a úterý od 15.00 do 18.00 a ve středu od 9.00 do 12.00 hod. Brigády do 15. ledna a známky do konce dubna 2016. Prodej povolenek bude ukončen 30. května 2016. Po tomto termínu individuelně po dohovoru na tel. 725182712. Cena povolenky se nezměnila, brigády jsou za 800,- Kč. Po uvedených termínech je účtován příslušný správní poplatek.

Dále připomínáme, že je vyhlášena soutěž o trofejní úlovek a fota s popisem lovu a daty můžete odevzdat na výboru do výročního jednání, které bude 12. března 2016.

Tradičně bude výbor organizovat vánoční prodej kaprů a to 22. 12. na náměstí Míru. Začátek prodeje bude v 8.30 hod, tradiční občerstvení bude zajištěno. Přijďte poslechnout koledy a také na kus řeči.

V rámci plánu činnosti rybářského kroužku se dne 21.11. uskutečnila exkurze do Vodňan, kde bylo navštíveno rybářské muzeum a známá škola. Výpravy se účastnilo 14 členů kroužku s vedoucím – předsedou naší organizace p. Slepičkou. Děti byly nadšené. Blíže na našich stránkách www.rybarityn.estranky.cz. Výlet se uskutečnil za podpory města Týna nad Vltavou a společnosti ČEZ a.s., z prostředků Oranžového roku 2015.

Na základě dotazů veřejnosti, sdělujeme, že školení nových adeptů rybářského cechu se bude konat 20. února 2016 v klubovně MO.

Příští rok se výrazným způsobem změní vodní poměry v naší řece, bude dokončena (v listopadu) tzv. vodní cesta. Nám rybářům bude chybět ten pověstný klid u vody, sem tam narušovaný šumem peřejí, jak se voda přelévá přes kameny v horní části řeky. Naproti tomu se v této oblasti, od Podskalí do Hněvkovic, upraví koryto řeky, zmizí prohlubně, bude v řece zářez v jednotné výši 170 cm a široký cca 20 m. Ošetří se náhony, vybudují se čtyři nové hrázky, ty i díky našemu výboru. Společně uvidíme, a to nejen rybáři, jaké to bude mít následky pro vodní život. V každém případě se změní charakter řeky a snad z toho nebude pouhý kanál. V osmdesátých letech minulého století utichly jezy ve městě a v patnáctém roce tohoto století se ztišila i zbylá část řeky pod Hněvkovicemi. Čas ukáže, jaké to bylo rozhodnutí. Snad se i nadále bude město pyšnit ve svém názvu, že je nad Vltavou a ne nad kanálem.

Na závěr, výbor MO děkuje skalním příznivcům za práci, vykonanou v rámci údržby našich rybníků, revírů, za práci při výlovech, členům rybářské stráže za udržování režimu u vody, děkuje sponzorům, hlavně společnosti ČEZ, a.s. a městu za podporu akcí, které jsme pořádali. Do dalšího roku přejeme rybářům, spolkům – prostě všem: pohodu, klid a mír, vzájemnou ohleduplnost a hlavně zdraví.

Leden:

 

Konec roku je za námi a jak bylo v minulém čísle popsáno, začínáme v nových podmínkách jak na revíru, zmíněna byla prohrábka koryta řeky, kde čas ukáže, jak se to projeví na fauně ve vodě, tak v novém systému výdeje náležitostí. Zde připomínáme, že záznamy o úlovcích, řádně vyplněné, je potřeba odevzdat do 15. ledna na náměstí v prodejně p. Macháčka. Nové náležitosti se vydávají v pondělí, úterý od 15 do 18.00 hod a ve středu od 9 do 12.00 hod na klubovně MO. Brigády je potřeba zaplatit do 20. ledna, po tomto termínu bude přičítán správní poplatek 100,-Kč.  Známky se mohou platit až do konce dubna, po té se platí správní poplatek 500,-Kč. Také připomínáme, že prodej povolenek bude ukončen 31. května a po tomto termínu po dohovoru s jednatelem na tel. č.: 725182712.

Je také potřeba poznamenat, že po dlouhé řadě let nebude letos MO pořádat tradiční ples. Po vyhodnocení posledního plesu a velkém zvažování bylo výročnímu jednání v březnu minulého roku předloženo, že z ekonomických důvodů bylo pro rok 2016 od plesu upuštěno. Myslíme si, že nebylo druhé organizace zde ve městě, která by pořádala tak finančně náročný ples, samozřejmě se nesrovnáváme s městem. Tak  – návštěvnost rozhodla. Nikde není psáno, že jsme s pořádáním skončili.

Výbor MO připravuje výroční jednání, které se bude konat 12. 3. od 8.30 hod v restauraci Zlatá loď. Náměty k jednání a plánu činnosti na tento rok můžete předávat cestou internetu na našich stránkách www.rybarityn.estranky.cz, nebo přímo na klubovně výboru v úřední dny Po, Út, St nebo na jednání výboru každý 1. pátek v měsíci. Zde také připomínáme vyhlášenou soutěž o nejlepší úlovek roku. Tak nezapomeňte předat do schůze fota s popisem lovu.

Na základě dotazů připomínáme, že školení nových adeptů se bude konat 20. února od 8.30 hod na klubovně MO.

Zájemci o brigádu se mohou hlásit u hospodáře na tel. č.: 606134007.

Do nového roku vám všem, i nerybářům, přeje výbor MO pohodový pobyt u naší rodné „nové“ řeky a také trochu toho štěstíčka a pevné zdraví.

EFA