Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z měsíčníku Vltavín (k 18.11.2015)

Poslední výlov je za námi, výsledky roční práce jsme rozdělili, část výtěžku šla do našich „sádek“ a část byla vypuštěna do revírů, které obhospodařuje naše MO.  Po provedeném posledním výlovu bylo zorganizováno pro lovící pohoštění. A je na místě poděkovat všem těm, kteří přiložili ruku k dílu a pomohli těch 32 metráků ryb odlovit. Je potřeba také ukázat na fakt, že vedle oficiálních lovících, zde vedle těchto, po celý rok působily vydry (i dvounohé), také vzdušní migranti-kormoráni a volavky. Tento fakt nepříznivě ovlivnil celkový výnos našeho snažení. Je jen škoda, že byrokrati vytvořili takový nepříznivý systém náhrad škod po výše uvedených, že dosáhnout na skutečné finanční kompenzace se rovná zázraku. Ještě musíme připravit rybníky na zimu a tady mohou pomoci ti, kteří mají zájem odpracovat brigádnické hodiny, mohou se přihlásit u našeho hospodáře pana Nekoly č. tel. 606 134 007.  Na tomto místě připomínáme, že finanční náležitost za brigádu odhlasovala výroční schůze ve výši 800,-Kč.

Jako každý rok se připravujeme na vánoční prodej ryb, který bude tradičně z kašny na náměstí. Zde připomínáme, že výherci tomboly ze svíčkového plesu, který pořádali místní divadelníci, si mohou vyzvednout svou výhru – kapra po předložení příslušného výherního lístku.

Rybářský kroužek. Vedoucí rybářského kroužku připomíná novým členům a absolventům školního roku 2014/15, že dne 21.11.2015 se uskuteční zájezd na Den otevřených dveří  Střední odborné rybářské školy a muzea ve Vodňanech. Odjezd je v 8.20 hod autobusem od bývalého domu služeb na Malé Straně, Orlická ulice. Zájezd je hrazen díky podpoře JETE z prostředků Oranžového roku pro rok 2015. Případné dotazy zodpoví vedoucí zájezdu p. Slepička  č. tel: 724 868 989.

Hlavní sezóna rybářům pomalu končí. Řada rybářů ulovila svůj trofejní úlovek. Obdobně jako jiné organizace, tak i naše vyhlašuje soutěž o největší chycenou rybu. Žádáme tímto, aby fotografie s trofejními úlovky, s popisem lovu, byly předány do výboru k vyhodnocení. Například z minulého roku byly některé úlovky postoupeny i do časopisu Rybářství, kde také byly uveřejněny. Dokonce sumec ulovený panem Bromem získal 3. místo v soutěži „nejnej“.

Také tradičně zahajujeme s novým školním rokem práci s mládeží v rybářských kroužcích, budou 3. V Neznašově pod vedením JUDr. Veselého, přihlásit se mohou adepti ve škole. Na Malé Straně v Týně nad Vltavou, ve škole, se mohou přihlásit u paní Řezankové a děti z Hlinek se mohou přihlásit telefonicky na číslo 724 868 989, což je telefon pana Slepičky.

Nejsou jen radosti na pořadu dne a tak připomínáme, že jedním usnesením z výročního jednání je možnost čerpání finančních prostředků, ve výši 1000,- Kč, na uhrazení části pohřebních nákladů spojených s pohřbem člena naší organizace.

Zástupci výboru MO, spolu s ostatními členy spolků působících ve městě, se dne 29. 10. účastnili nabírání vody z řeky Vltavy, v rámci ukončení akce „Jižní Čechy – Čechy husitské“, kdy byla nabrána voda z řek, které nějakým způsobem byly spojeny se jménem českého velikána - církevního reformátora M.J.Husa. Tak byla vzata voda z Rýna (Konstanz), Dunaje (Deggendorf), Blanice (Husinec), Vltavy (Týn nad Vltavou), Lužnice (Tábor) a  Kozského potoku  (Kozí Hrádek) a Otavy (Písek)  a touto vodou byla zalita zasazená lípa v Husových sadech v Písku, jako symbol navrácení M.J.Husa do Čech, při příležitosti 600. výročí jeho upálení. Vodu vezl peleton cyklistů z Konstanze až do Písku. Týn reprezentoval p. Trecha se svou vnučkou.