Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z listopadového Vltavínu

12. 11. 2018

        Vltavotýnští rybáři


Ze života organizace. První listopadový víkend byl ve znamení posledního výlovu a to na rybníku „Hrádek“. Počasí přálo a hospodář pan Nekola byl s výtěžkem spokojen. Kladem bylo také to, že za práci vzala i mladší generace rybářů, které šla práce od ruky, vždyť nosit vaničky s rybou do vysoké hráze není žádný med. Výtěžek byl převezen do našich revírů a zde děkujeme společnosti Rumpold za spolupráci. Rybník ustrojil patron pan Vančata s pomocníky. S rybníkářskou sezónou se rybáři rozloučili na dolovné dne 10. listopadu na klubovně organizace. Zbývá dotáhnout ještě administrativu, spojenou s již v minulém čísle inzerovanými prověrkami hospodaření a také našim požadavkem na odškodnění vlivu predátorů na našich chovných zařízeních. Zpracovávali jsme také agendu spojenou s grantovou politikou Jihočeského kraje v oblasti zarybňování revírů.
V minulém čísle jsme vás informovali, že probíhá oprava, respektive výměna střechy na naší klubovně, kde k realizaci projektu přispěla NADACE ČEZ. Zde při vlastní práci došlo k poškození zděné části budovy, což ovlivní finální dokončení nátěru omítek, které mělo být také již hotovo. A tak se hezkého vzhledu celé budovy dočkáme pravděpodobně až v jarních měsících. To jsou ty výrobně dodavatelské vztahy, s nimiž se každý den setkáváme v našich hromadných sdělovadlech.
Dále se výbor zabýval problematikou 100. výročí založení naší organizace, které si budeme připomínat příští rok průběžně několika akcemi. Jednou z akcí bude výstava v našem muzeu v měsících září a říjen příštího roku a zde žádáme rybářskou veřejnost, aby přispěla svou účastí zajímavým exponátem, který máte doma mezi svými kultovními předměty. Informaci o nich předávejte jednateli organizace p. Frýbovi č. tel 725182712, abychom je včas mohli zařadit do scénáře výstavy. 
Další akcí k výročí bude tradiční ples, který bude tentokráte na sokolovně a to 23. února samozřejmě s doprovodným programem.
Školení nových adeptů. Na základě dotazů veřejnosti sdělujeme, že školení nových adeptů proběhne na přelomu zimy a jara. Již nyní se můžete evidovat u našeho hospodáře pana Nekoly č. tel. 606134007.
Výdejna povolenek. Jak bylo v minulém čísle inzerováno trochu nesrozumitelně, tak připomínáme, že termín odevzdávání letošních povolenek, je do 15. ledna 2019. Ve výboru jsme se dohodli, že pracovní doba výdejny bude v LEDNU, vzhledem k velkému náporu, každý pracovní den od 10.00 do 18.00 a to do 18. ledna. Dále v prosinci 2018, zbytek ledna, v únoru, březnu a dubnu pouze v pátek od 10.00 do 18.00 hod. Dále se budou náležitosti vydávat na základě telefonického dohovoru na číslech 725182712 a nebo 606612014.Také připomínáme, že Záznam o úlovcích je dokument pro statistiku na základě kterého se zpracovává požadavek na zarybnění revírů a tak mu při vyhodnocování věnujte náležitou pozornost.
Aktualita. Uplynulé měsíce byly ve znamení připomínky 100 let od vzniku již neexistujícího Československa a také 100 let od ukončení Velké války. Zde ve městě byl organizován průvod po památných místech, kde byly položeny našimi zástupci pietní věnce. Slavnost byla završena zasazením slovanské lípy v parku u Havlíčkovi ulice.
A na konec. Sedí dva rybáři na břehu a nadávají na poměry a na ryby, které neberou. „A to si představte, pane kolego, že před revolucí tady v revíru bylo tolik ryb, že jsem musel chodit navlékat žížalu na háček za strom, aby mi ho nesežrali přímo z ruky.“      
                                                                                                                                EFA                                                                      

 

 

Náhledy fotografií ze složky Výlov Hrádek