Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z listopadového měsíčníku Vltavín 2017

6. 11. 2017

Ze života organizace. Měsícem říjnem jsme ukončili výlovy našich rybníků. Musíme konstatovat, že opětovně na našich chovných rybnících zapracovala vydra a tak jako minulý rok budeme požadovat alespoň částečnou náhradu ušlého výtěžku na krajském úřadu. Část výtěžku putovala do našeho chovu a větší část putovala jako zarybnění do svěřených revírů. Výlovem práce na rybnících neskončila, začala příprava na jejich zazimování. Odměnou pro ty, kteří se podíleli pracovně, na výlovech, bylo pohoštění na dolovné, která se uskutečnila 4. listopadu, na naší klubovně. Zde poděkovali, předseda a hospodař za práci přítomným, kteří vydrželi až do večerních hodin v družné diskusi nad rybářskou problematikou, ale také nad výborně připraveným gulášem, o který se postarali manželé Královi. Výbor také žil přípravou na prověrky hospodaření, které se uskuteční 14. listopadu na Jihočeském výboru ČRS v Boršově nad Vltavou.

Členská základna nežije jen rybařinou. Naši členové se zapojují do veřejného života. Tak dne 28. října si s ostatními zástupci spolků a organizací připomenuli 99. výročí založení našeho státu – Československé republiky -  položením věnců u pomníku padlých.

Výdejna povolenek. Listopadovými prověrkami končí sledovaný rok, rybáři se pomalu loučí se sezonu a měsícem prosincem opětovně zahajuje činnost výdejna povolenek a dalších rybářských náležitostí. Budeme na vás čekat od pátku 1. prosince na naší klubovně a to v měsících prosinec a leden vždy ve čtvrtek a pátek od 10. hod do 18. hod. Tedy v měsících, kdy do 15. ledna je každý rybář povinen odevzdat řádně vyplněné „Záznamy o úlovcích“, viz „Soupis revírů str. 69 a 70.“ V měsících únor až duben bude provozní doba ve výdejně pouze v pátek v uvedený čas. Upozorňujeme, že po 15. lednu se vybírá příslušný správní poplatek za pozdně odevzdaný záznam o úlovcích.

Rybářské kroužky.  Současně se zahájením školního roku byly zahájeny rybářské kroužky při školách v Týně nad Vltavou a Neznašově. Místní organizace zadotovala kroužky díky sponzoringu materiálním vybavením. Nové adepty vedou zkušení rybáři pánové Kolář a Veselý. K výuce neslouží jen učebny ale také vycházky do přírody za účelem poznávání prostředí, ve kterém budou uplatňovat získané poznatky. Kroužek mohou navštěvovat i absolventi z minulých let, aby si upevnili dovednosti, případně získali nové. Nejsou jen zájemci školního věku a tak 2. listopadu proběhlo školení těch starších pod vedením našeho hospodáře pana Nekoly, kdy k ruce mu byli p. Pavlásek, Kašpárek a paní Baštýřová.

Aktualita. Jistě jste si všimli, že dne 6. listopadu došlo k poklesu hladiny Vltavy. Bylo to v souladu s manipulačním řádem a z provozních důvodů, večer byla Vltava na normálu. Manipulace byla ohlášena na našich stránkách a na vývěsce MO ČRS.

Blíží se hodnocení naší práce a  jejím součástí bude také vyhodnocena soutěž o největší úlovek, tak máte li nějakou raritu nebo úlovek, pak foto s popisem předejte do výdejny povolenek.

A na konec: Plují dvě ryby v moři a najednou nad nimi proplouvá ponorka. „Viděla si to? Co to bylo?“ Povídá jedna. „Ále, nic zvláštního, jenom lidi v konzervě!“                                                                                                             EFA