Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z červnového měsíčníku Vltavín

12. 6. 2016

11.6 proběhly v náhoně pod Bedrníkem rybářské závody, proběhly v novém upraveném prostředí. Jak dopadli účastníci se dozvíte v následujícím Vltavínu, neboť uzávěrka byla již 6. června. Výbor upozorňuje, že oblast náhonu bude po závodech hájena do 21.6. včetně.

Na polovinu června se těší celá rybářská veřejnost, neboť od 16. června je povolen lov dravců. Fandové 24 hodinového lovu na přehradě Hněvkovice budou zklamáni, neboť se nepodařilo naší organizaci prosadit udělení vyjimky ze zákona. Při projednávání této záležitosti byli proti zástupci budějovických organizací a také hlubocké a zlivské organizace. 24 hodinový lov je povolen na Orlíku.

Výbor ještě jednou upozorňuje na „bližší podmínky“, které jsou uvedeny v novém Soupisu revírů a také na podmínky lovu, které jsou u každého revíru uváděny zvlášť. Také připomínáme, že lovit v hezkém prostředí je také balzám na duši a tak si vedle ulovených ryb odnášejte s sebou i to co jste k vodě přinesli. Také informujeme, že došlo ke změnám v prováděcí Vyhlášce č.197/2004 k zákonu č. 99/2004 Sb., o rybníkářství, výkonu rybářského práva, … a mimo jiné je novou prováděcí Vyhláškou č. 123/2016 Sb. stanovena lovná míra kapra v celé republice na 40 cm ( od roku 2017) a také, že je do 15. června (už letos) hájen okoun říční a jiné drobné úpravy. Změny najdete na stránkách Českého rybářského svazu. Výdejna povolenek s koncem měsíce května ukončila činnost. Za uplynulý měsíc při 13 pracovních dnech ( 39 hodinách ) bylo vydáno celkem 24 náležitostí. Na základě rozhovorů se členy výbor přes prázdniny přeorganizuje pracovní dobu s využitím pátečního prodeje od nové sezony. Jaká bude nová pracovní doba se dozvíte v zářijovém respektive říjnovém a listopadovém Vltavínu. Opozdilci se mohou o náležitosti přihlásit na telefonu 725 182 712. Přes prázdniny bude ve výdejně provedena údržba a práce na rybnících, zde se mohou hlásit ti, kteří si chtějí odpracovat pracovní náležitosti. Zájemci se mohou hlásit na telefonním čísle 606134007. Výbor MO děkuje partě okolo místních pirátů, že přiložili ruku k dílu a pomohli v měsíci dubnu s úklidem břehů Vltavy.

V uplynulém měsíci se zástupci naší organizace účastnili vzpomínkových aktů konaných u příležitosti osvobození naší vlasti před 71. lety u pomníků padlých občanů Vltavotýnska z 1. a 2. světové války na Malé Straně a na pohřebišti sovětských vojáků ve Vranově, kde položili smuteční věnce.

EFA

 

Náhledy fotografií ze složky červen 2016