Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z březnového měsíčníku Vltavín

20. 3. 2018

Ze života organizace. V měsíci únoru žil výbor přípravou na rybářský ples, který se konal 24. Členové výboru obešli sponzory a ve čtvrtek před plesem do večerních hodin připravovali tombolu, která vynesla 490 cen. Ceny byly rozděleny na velkou a malou tombolu. Tradičně byly do cen zahrnuty též vykuchané ryby, kdy vedle kaprů byli i pstruzi. Zde patří poděkovat za přípravu ryb pánům Nekolovi, Švehlovi A., Bednářovi, Kašpárkovi mladšímu a paní Baštýřové. V malé tombole vyhrával každý žeton. Vlastní ples byl zahájen ve 20 hodin úvodním slovem, které přednesl pan Švehla starší a pak pod hudebním doprovodem skupiny RELAKS se přítomní bavili až do brzkých ranních hodin. Zde patří poděkovat kamarádovi Málovi, který zabezpečoval dopravu ke spokojenosti návštěvníků. Vedle tradičních návštěvníků z Bechyně, kde byl i pan starosta se účastnila také mládež, která si pochvalovala atmosféru a dle vyjádření se těší na ples příští. Děkujeme též paní Jurinové z květinového obchůdku za ochotu a zprostředkování prodeje lístků.

V měsíci únoru jsme neřešili jen ples, ale zabývali jsme se také přípravou na výroční jednání (17. března od 08.30 hod v hotelu Zlatá Loď), které bude volební, jak bylo informováno v minulém čísle. Provedli jsme kontrolu členské základny a vybrali jsme jubilanty s výročími narození 70, 80, 85 let, kterým bude předán věcný dar- povolenka k lovu. Všem byly zaslány pozvánky. Na jednání jsme pozvali též zástupce místních spolků.

Výdejna povolenek. Připomínáme, že výdejna pracuje do konce dubna jen v pátek. Po této době si můžete rybářské náležitosti vybavit po dohodě na telefonním čísle 725182712 a 606612014.

Školení nových adeptů. Jak bylo inzerováno, tak dne 17. 2. proběhlo školení nových adeptů rybářského cechu, kterého se účastnilo 8 zájemců. Školení provedli tradičně p. Nekola, Baštýřová, Pavlásek a adeptům připomínáme, že ze stanov plyne povinnost zaplatit členský příspěvek do jednoho měsíce od provedeného školení.

Aktualita. Vážené rybářské společenstvo, za rybářskými zážitky nechodí k vodě jen muži, ale také ženy a tak jim tímto k jejich svátku MDŽ popřejme pohodu, ohleduplnost a samé hezké zážitky po celý rok a to přejeme ženám všem.

Další zprávou je, že bylo rozhodnuto nadřízenými orgány, že se ujednocuje doba lovu a to: duben až září 04.00 do 24.00 hod a ostatní měsíce 05.00 až 22.00 hod. Uvedené platí od 1. dubna 2018 a není to apríl.

A na konec. Rybář říká vedle stojícímu chlapíkovi: „ Už mne tady 3 hodiny pozorujete, jak chytám. Proč to nezkusíte sám?“ „ Víte, já na to nemám tu trpělivost!“

                                                                                                     EFA