Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vltavín září 2019

article preview
 Vltavotýnští rybáři
 
Ze života organizace.
Prázdniny máme za sebou. Místní rybáři se s nimi rozloučili posledním dnem v srpnu, kdy uspořádali Zahradní slavnost. Slavnost se konala v rámci akcí ke 100. výročí založení organizace. Počasí přálo a tak zvolené místo na nábřeží pod starou vrbou bylo přítomnými kladně hodnoceno. Vlastní zahájení se trochu opozdilo z důvodů výpadku proudu, závada byla odstraněna a tak se mohlo začít. V rámci zahájení byla předána nadřízeným orgánem gratulace, kterou přednesl místopředseda pro ekonomiku pan Ing. Zdeněk Pinc. Po celou dobu programu návštěvníky provázela kapela pana Talafouse, který také dobře konferoval celý pořad ke spokojenosti přítomných. Malé děti se vyřádily na skákacím hradu, který zapůjčila společnost Bukovská voda a o dobré občerstvení se postaraly skupiny pánů Pixy a Švehly. Zklamáním pro pořadatele bylo, že se nepodařilo uvést do provozu lovící trenažer, kde vlivem proudových výkyvů nás zradila elektronika a tak ti, co se těšili ze zážitků při lovu sladkovodních a mořských ryb přišli zkrátka. Pořadatelé s účastí byli spokojeni a to i s ohledem na fakt, že ve stejnou dobu bylo pořádáno několik akcí zde ve městě. Pořadatelé děkují společnosti ČEZ, která prostřednictvím našeho města tuto akci v rámci Oranžového roku zaštítila. Dále děkujeme kapele pana Talafouse, společnosti Bukovská voda a skupinám pana Pixy a Švehly, které se postaraly o dobré občerstvení.
Jedna akce skončila a výbor připravuje  výstavu ke 100. výročí založení naší organizace a to ve spolupráci se zdejším muzeem. Zahajovací vernisáž bude 13. září v 16. hodin v budově muzea a potrvá do 15. listopadu. Tato akce je rovněž podporována společností ČEZ  a naším městem v rámci Oranžového roku.
Dále se na svém zářijovém jednání výbor zabýval problematikou výlovů, přípravou na prověrky hospodaření, organizací rybářského kroužku a dalšími věcmi. 
Rybářský kroužek.
S nadcházejícím školním rokem budeme organizovat opětovně rybářský kroužek s tou změnou, že do kroužku se mohou přihlásit děti od 10 let věku. Výbor bere v potaz rybářskou normu, že dítě mladší 10 let může lovit s rybářem a to celkem na dva pruty, tedy 1+1. Rybářský kroužek bude zahájen první středu v měsíci říjnu ve škole na Malé Straně od 15.hod
Hospodářský sbor.
Blíží se doba výlovů a tak hospodář připomíná, že zájemci o brigádní povinnosti se mohou přihlásit na tel. čísle 606134007.
 
Aktualita.
Léta letí a budete se divit, ale jsou mezi námi mladíci, co se týká odvedené práce, kterým je ale fyzicky70 let, jako našemu předsedovi Vladimíru Královi, kterému těch pár desítek odbylo 27. srpna.  Tak Vladimíre, přejeme Ti do dalších let elán, štěstí, pevné zdraví a mnoho krásných zážitků u našich vod.
 
A na závěr.
Sedí rybář u vody, v tom přiběhne nějaký muž a ptá se, zda neuviděl ženu v modré sukni. „ Ale ano, je to asi pět minut,“ odpoví rybář. „Skvělé,“ zaradoval se udýchaný muž, „to ji ještě doženu!“ „Tím bych si nebyl tak jistý,“ namítá rybář. „Proud je zde silný a rychlý …“
EFA 
                                                                                                                                  
 
 


Mail listStatistiky

Online: 2
Celkem: 283131
Měsíc: 2522
Den: 71