Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vltavín srpen 2019

article preview
 Vltavotýnští rybáři
 
Ze života organizace. A máme tu polovinu prázdnin. Výbor naší MO nezahálel a pilně se připravoval na Zahradní slavnost, která bude 31. srpna v prostoru za starým mostem jak bylo inzerováno v minulém Vltavínu. Bohužel se tato akce nevešla na plakát „kulturního léta“, který vydal MCKV, ale nám to nevadí, vydáme svůj. Jaksi jsme si zvykli na to upozaďování naší MO. Připomínáme, že slavnost je pořádána ke stému výročí založení naší organizace, zahájena bude ve 13 hodin a můžete se těšit na hudební produkci pod vedením pana kapelníka Talafouse, nebude chybět občerstvení a pro děti skákací hrad a lovící trenažer. Další akcí bude ve spolupráci s Městským muzeem výstava, která přiblíží 100 let existence naší organizace. Technicky se nám podařilo získat větší výstavní prostory a vlastní výstava bude zahájena v polovině září a bude trvat do poloviny listopadu. Pro obě tyto akce jsme získali prostředky od JETE Temelín a našeho města prostřednictvím akce Oranžový rok.
Dále se podařilo našemu výboru, po mnohaletém úsilí, konečně legalizovat rybník „Obecák“, kdy tento je v katastru evidován jako rybník a ne manipulační plocha.
Byli jste také informováni, že proběhla konference našeho svazu, kde byly odsouhlaseny změny a to: cena povolenek pro příští rok, minimální míra pro štiku na 60 cm, omezen byl lov okounů na 5ks za den, byla zavedena míra pro nástražní rybku na 15 cm na ÚN Hněvkovice a Kořensko, nově byl definován zákaz lovu na srkačku. Blíže na našich elektronických stránkách.
 
Hospodář naší organizace připomíná, že je možno odpracovat brigádnické hodiny pro rok 2020 po dohovoru na tel. čísle: 606134007.
 
Také jsme vás na jaře informovali, že s ohledem na opravu Orlické ulice bude odstraněna naše nástěnka, tak, to se stalo až v měsíci červenci a snad se podaří po zmíněné opravě, nástěnku opětovně obnovit v měsíci září.
 
A na závěr.
  A když máme to léto. Velrybí samec plave kolem své polovičky a nadává: „Zástupy ekologických aktivistů, světové vlády a nejrůznější nadace vynakládají enormní úsilí na záchranu našeho druhu, ale tebe bolí hlava…“
                                                                                Příjemné zážitky u vody přeje EFA
 
 


Mail listStatistiky

Online: 3
Celkem: 284790
Měsíc: 2333
Den: 89