Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vltavín květen 2019

 Vltavotýnští rybáři
 
Ze života organizace.
V polovině měsíce dubna (13.) jsme jako každý rok zorganizovali úklid našich břehů. Pod vedením našeho hospodáře prošla rybářský stráž celý náš revír před stanoveným termínem a konstatovala, že pořádek je průběžně dodržován a tak doporučil provést úklid pod přehradou ve směru do Týna a tak jsme prošli oboustranně řeku Vltavu a nasbírali cca 10 pytlů různých nepořádků, které jsme odvezli do sběrného dvora. Členové rybářské stráže pracovali na pronajatém prostoru pod kanálkem. Na závěr lze konstatovat, že jubilejního – dvacátého - úklidu se účastnilo 16 lidí, kterým spolu s celoroční prací členů rybářské stráže můžeme děkovat za pořádek v našem revíru a ten nám závidí celá řada návštěvníků našeho regionu a nejen rybářů. Byly doby, kdy celkový počet nasbíraných pytlů se blížil ke stovce.img_20190413_090919.jpg
Na jednání výboru jsme také připravovali rybářské závody dospělých a dětí, především administrativní záležitosti. Závody proběhnou 8. června tradičně v náhonu pod Bedrníkem. Nad akcí má záštitu společnost Jaderná elektrárna Temelín skupina ČEZ a Město Týn nad Vltavou.
Také jsme řešili dokončení rekonstrukce naší klubovny, kdy v průběhu května bude tato dokončena. Rekonstrukce byla spolufinancována z prostředků NADACE ČEZ, kde výbor tímto děkuje za pochopení a podporu spolkové činnosti.
 
Na výbor se obrátil pan Dušek mladší s žádostí o zveřejnění jeho nabídky. Jistě si rybářská veřejnost a nejen ta, připomene bývalého dlouholetého aktivního člena a výbora pana Rudolfa Duška, který před několika lety zemřel. Pan Dušek trpěl diabetem a přišel po obě nohy. Pro zkvalitnění života místní organizace rybářů mu solidárně přispěla na elektrický vozík. Nyní tento vozík nabízí pan Dušek mladší někomu potřebnému. Víte li o někom, kdo by mohl tento vozík využít, obraťte se na výbor MO, který zprostředkuje jeho předání.
Rybářský kroužek.
Účastníci rybářského kroužku na Malé Straně zakončili kurz závěrečným testem a po vybavení administrativních záležitostí mohou lovit na našich revírech. V květnu ukončí kurz druhá skupina, která se školí ve škole v Hněvkovicích. Tak přejeme mladým rybářům, aby měli u vody samé krásné zážitky z ulovených ryb. Zde máme poznámku. Řadu let se naše organizace snaží o příspěvek na podporu kroužku dětí a mládeže od města. Vzhledem k tomu, že nevyžadujeme 1000,-Kč od rodičů na chod kroužku, tak nemáme nárok na přidělení finančních prostředků od města. Výbor konstatuje, že i nadále nebude tuto částku vyžadovat a bude hradit náklady spojené s organizací rybářského kroužku.
 
Výdejna povolenek.
 
Výdejci oznamují, že koncem měsíce dubna byl ukončen prodej známek a po tomto termínu budou neplatiči vyřazení z evidence členské základny. Znovu nabytí členství je zpoplatněno příslušným správním poplatkem 500,-Kč.  Dále připomínáme, že také končí prodej dalších náležitostí na klubovně a po té jen po dohovoru na tel. č. 725182712 a 606612014.
 
Rybářská stráž.
Pod vedením našeho hospodáře p. Nekoly se sešla rybářská stráž, aby si naplánovala svoji činnost pro nadcházející sezonu, kdy očekáváme opětovný nárůst návštěvnosti našich revírů. Rybářská stráž upozorňuje, aby si každý rybář připomenul podmínky lovu, které jsou uvedeny v Soupisu revírů a jejich dodatků a to s ohledem na fakt, že ještě před vlastní sezonou se již vyskytlo několik rybářů, kteří prošli kárným řízením.
 
Aktualita.
Začátek měsíce května je tradičně spojen s připomínkou na rok 1945, kdy naše vlast byla osvobozena spojenci od fašismu. Zástupci našeho výboru položili k pomníku padlých na Malé Straně a na pohřebišti sovětských vojáků v nedalekém Vranově vzpomínkové věnce.
 
A na závěr. Povídají si dva rybáři. První říká: „ Kolik jste už chytil ryb?“ Druhý na to: „Až chytím ještě jednu, tak to bude první!“    
                                                                                                                                EFA                                                                                                                              
 
 


Mail listStatistiky

Online: 1
Celkem: 280519
Měsíc: 2654
Den: 78