Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vltavín červenec 2019

article preview
 Vltavotýnští rybáři
 
Ze života organizace.
V měsíci červnu, mimo závodů, žila organizace spolkovou činností, kde 21. se naši zástupci účastnili slavnostní schůze Baráčníků u příležitosti dokončení opravy střechy na jejich rychtě. Opravu jsme také podpořili dvěma tisíci korunami, které jsme poslali na jejich opravárenský účet. Dále se naši zástupci účastnili slavnostního zahájení turistického provozu po železnici dne 22. června. Svezli jsme se přes sto let starými vagóny až do Netolic a zpět. A tak jsme spolu s ostatními spolky prožili dvě hezká odpoledne. Zástupci naší organizace, konkrétně páni Pixa a Kadlec, provedli poučnou přednášku s besedou na hlinecké mateřské školce, která se předškolákům velice líbila. Výbor MO jmenovaným tímto děkuje za prezentaci naší organizace.
Vyhodnocení rybářských závodů.
Dne 8. června proběhly tradiční rybářské závody, tentokráte u příležitosti 100. výročí vzniku naší organizace. Výbor naší MO se na závody připravoval s patřičným předstihem. Závody byly prezentovány na výročním jednání naší organizace, dále v měsíčníku Vltavín, na elektronických stránkách naší organizace a pozvánka byla zaslána všem organizacím Jihočeského kraje. Pozvánky byly zaslány také do místních škol. Pro ceny byla uvolněna částka přesahující 40 tisíc korun. Pro dospělé závodníky bylo vytvořeno 17 cen, kde minimální hodnota poslední ceny se pohybovala okolo pětiset korun. Hlavní cena byla Vltavotýnský vodník a echolot. Pro děti byly vytvořeny ceny tak, aby každé dítě obdrželo cenu a diplom. U obou kategorií byla dále ohodnocena největší ulovená ryba.
Vlastní příprava se provedla bezprostředně před závodem, kde vedle stále stejných vytrvalců velmi pomohli páni kluci z hněvkovického učiliště a že bylo znát jejich mládí a elán.
V pět hodin ráno to začalo prezentací, do závodu dospělých se přihlásilo 29 účastníků z organizací Týna, Protivína, Č. Budějovic, Vodňan, Bíliny, Jistebnice, Mnichova Hradiště, Pelhřimova, Tábora, Písku, Benešova, Kaplice, Želivy a Prahy. Do závodu dětí se přihlásilo 12 dětí z Týna, Č. Budějovic, Tábora a Prahy. V 6 hodin odstartoval ředitel závodu p. Kolář vlastní závod. Závod byl ukončen v 11. hodin. Během závodu bylo uloveno celkem 395 ryb a jedna želva. Z toho 286 ks. ulovili dospěláci a 109 ks. děti.
 
„Překvapením“ závodu byla účast místních rybářů, kde z cca 600 členské základny dospělých se účastnilo až 11 závodníků. Přitom závody jsou organizovány především pro místní.
 
Závěrem lze konstatovat, že účastníkům přálo, po deštivých dnech i počasí a ti, co se účastnili, strávili hezké dopoledne.
Poděkovat se sluší organizátorům a zejména sponzorům, kteří přispěli k hodnotným cenám. Byli to Jaderná elektrárna Temelín prostřednictvím Oranžového roku, naše město, prodejna rybářských potřeb pana Seidla z Písku, společnost ČEPS a naše místní organizace.
Aktualita. Jsme v období, kdy si připomínáme 100 let od založení organizace a tak nekončíme jen závody, pokračujeme na konci léta Zahradní slavností a to 31.8. od 13.00 hod v prostoru u starého mostu, za dětským hřištěm. Pro děti tam bude skákací hrad a zdolávací trenažer a pro dospělé tam bude hrát hudba Prot-STUDIO pod vedením pana kapelníka Talafouse, nebude chybět občerstvení. Hnedle po slavnosti bude zahájena výstava v městském muzeu, která potrvá až do konce října. Obě tyto akce jsou také podporovány Jadernou elektrárnou Temelín prostřednictvím Oranžového roku a našeho města. 
 
 
A na závěr. „Radko, ty chodíš na rande pořád s tím rybářem, ještě jsi ho nepustila k vodě?“ „No, víš, on je takový dosti nervák, třesou se mu ruce, než se odhodlá k činu. Já mu vždycky musím nasadit žížalu a on obyčejně asi po půl hodině vytáhne svého macka!“                                                                       EFA
 
 


Mail listStatistiky

Online: 3
Celkem: 284790
Měsíc: 2333
Den: 89