Jdi na obsah Jdi na menu
 


Upozornění rybářské stráže

RS upozorňuje na změnu doby lovu v měsíci září a to od 6:00 do 22:00 hod. Od 1.9. je hájen úhoř říční a to do 30.11. a do konce roku pstruh obecný. Dále RS upozorňuje, že v souladu s „rybářským řádem“ je lovící povinen před zahájením lovu uklidit místo, kde bude lovit. Přes upozornění došlo u dvou rybářů naší organizace k porušení příšlušných zákonných předpisů a byli řešeni kárným orgánem.

----------------

 RS připomíná rybářské veřejnosti, že 24 hodinový lov na přehradě Hněvkovice končí 31.8.2014. Dále připomíná, že je nutné věnovat pozornost zápisům do záznamu o úlovcích a to míry, váhy a v případě neúspěšného lovu proškrtnutí příslušného lovícího dne.

----------------

Praxe v problematice rybolovu stále ukazuje, že plnění norem "rybářského řádu" je problém u řady rybářů. Stále jsou hlášeny zástupci rybářské stráže přestupky, např. lov ryb bez přítomnosti lovícího, lov na více prutů než je povoleno, nedodržování stanovené doby lovu, nepořádek na místě lovu, nesprávné záznamy v záznamu o úlovcích a podobně. Vážení rybáři, je potřeba si uvědomit, že vše má svůj řád a ti, kterým to dělá problém, pak musí počítat, že – jak se říká – na každého jednou dojde. Následek je pak, že rodina je chudší o několik stovek za správní poplatek a zabavená povolenka na několik měsíců. Stojí to za to? Je potřeba se nad tím zamyslet a od vody si odvážet dobrý pocit a ne problémy.