Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příspěvek do Vltavínu 05/2015

Závody

Dne 30.5.2015 se budou konat rybářské závody (dospělých od 6:00, dětí od 8:00) na revíru Vltava 20 v lokalitě Nový dvůr, příjezd přes obec Koloděje a Hosty. Závody dospělých se budou konat na Lužnici u pískovny těsně před soutokem a dětské závody budou probíhat na pískovně. Proposice a další informace budou zveřejněny na webu MO www.rybarityn.estranky.cz a  ve vývěskách.

POZOR:  pro děti bude na parkovišti pod kostelem přistaven v 6:30 autobus a zpět pojede v 14:30

Jarní úklid břehů Vltavy

V sobotu 24.5.2015 uskutečnil jarní úklid břehů řeky pod ČOV, v prostorách bývalého Benešovského mlýna a především části ÚN Hněvkovice a pod ní. Účastnilo se 30 dobrovolníků z naší MO, ale také z baráčnické obce - děkujeme. Nasbíráno bylo 50 velkých odpadkových pytlů. Děkujeme firmám Povodí Vltavy s.p. a Rumpold s.r.o. za jejich odvoz.

Každým rokem je to ta samá písnička. Je katastrofální, kolik pivních kelímků, PET láhví a jiných odpadků se dá kolem vody nalézt. Prosíme nevychované návštěvníky našich břehů (protože zdaleka nemusí jít jen o rybáře) odpad alespoň neházet do okolního křoví, odkud se velmi špatně sbírají. V té souvislosti je potřeba připomenout, že rybář je povinen uklidit nepořádek na svém lovném místě zanechaný předchozí osobou, ale především si odnést odpadky po sobě. V opačném případě se prohřešuje proti předpisům upravujícím výkon rybářského práva se všemi z toho vyplývajícími důsledky.

Naše média označují Česko jako „popelnici Evropy“, protože na skládky do naší země se dováží odpad i ze zahraničí. I bez toho by toto označení nebylo daleko od pravdy. Doma uklízíme po svých vlastních dětech a chceme po nich, aby se naučily po sobě uklízet samy. Mnozí nemají dost vychování, aby se v přírodě chovali aspoň tak, jako u sebe doma a někdo po nich musí jít a uklidit. Stejně jako po dětech.

Zarybňovací komise

Hledáme členy zarybňovací komise. Náplň činnosti: přítomnost a práce při dodávce  a vysazení zakoupené násady do našich revírů. Z toho důvodu je nutné, aby člen komise byl časově flexibilní i v časech, kdy je většina lidí v práci. Zapojte se prosím do práce přímo související s důležitou činností našeho svazu – nasazováním ryb.

Usnesení výroční členské schůze

Připomínáme usnesení výroční členské schůze o tom, že pozůstalí po zemřelém členu naší MO se mohou u výboru MO přihlásit o příspěvek 1000,- na pohřební výdaje.